Δευτέρα 10 Ιανουαρίου 2011

Πανελευσινιακός - Κόροιβος 84-71

Χωρίς τον Ματαλόν ο οποίος ακόμα δεν έχει δυνατότητα συμμετοχής αλλά και τον τραυματία Πέκοβιτς (ενοχλήσεις στο πέλμα), ο Κόροιβος παρατάχθηκε απέναντι στην Ελευσίνα και έχασε με 84-71 (46-25). Το "μπλακ άουτ" της ομάδας μας στο δεύτερο ημίχρονο, όπου επί έξι λεπτά δεν είχε σημειώσει κανένα πόντο, της κόστισε ακριβά αφού η Ελευσίνα έχτισε μία σημαντική διαφορά την οποία στη συνέχεια ο Κόροιβος κυνηγούσε να καλύψει.

Η ευστοχία των γηπεδούχων από τα 6,75 -τέλειωσαν το ματς με 9/18 ήτοι ποσοστό 50%- σε συνδυασμό με την αδυναμία των φιλοξενούμενων στα γκαρντ, είχαν ως αποτέλεσμα την ήττα της ομάδας μας, απέναντι σε μία σαφώς ανώτερη ομάδα.

Διαιτητές: Πουρσανίδης - Μήτσιου - Ξάνθος.
Τα δεκάλεπτα: 25-18, 46-25, 67-49, 84-71.
ΕΛΕΥΣΙΝΑ (Σκαραφίγκας): Αβραμίδης, Νίκου 13 (2), Κουκουράβας, Μαναβόπουλος 8, Μπάρτζος 12 (2), Τύρλας 13, Κακλαμάνος 5 (1), Τριχόπουλος 1, Σιγκούνας 22 (1), Θέος 3, Μπαλάφας 7 (2).
ΚΟΡΟΙΒΟΣ (Νιπεργιάλης): Πασσαλίδης, Τσαμπής, Νικολακόπουλος, Κωνσταντόπουλος 3 (1), Αθανασιάδης 8 (1), Πέττας 17, Μπεκρής 2, Αποστολόπουλος 8 (1), Υφαντής 6, Ξιούρας, Κοσάνοβιτς 8, Δημητριάδης 19.