Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2011

Ηττήθηκε με 3-0 ο Κόροιβος απ’ τον Μίλωνα

Αναμενόμενη μπορεί να χαρακτηριστεί η ήττα του Κοροίβου με σκορ των σετ 3-0 απ’ τον Μίλωνα, λόγω της απουσίας του Βουκ Μεντένιτσα
Η ομάδα του Ανδρέα Γκρουμούσα όσο και αν προσπάθησε να πάρει τη νίκη, δεν τα κατάφερε διότι είχε σοβαρό πρόβλημα στην επίθεση, λόγω της αποχώρησης του Μεντένιτσα. Τον Μαυροβούνιο αντικατέστησε ο Ηλείος Νίκος Αριστόπουλος, αλλά η διαφορά στην επιθετική λειτουργία της ομάδας φάνηκε απ’ την αρχή μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.
Ο Μεντένιτσα ήταν ένας σπουδαίος παίκτης για τον Κόροιβο και η απουσία του θα γίνει ακόμα πιο αισθητή στα επόμενα ματς. Ο Διονύσης Λυκούρεσης αγωνίστηκε μόνο στο α’ σετ διότι ταλαιπωρείται από ίωση
και δεν κατάφερε να βγάλει όλο το παιχνίδι. Ο Μίλωνας ήταν καλύτερος καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και αυτό φάνηκε και στα σκορ των τριών σετ, καθώς η ομάδα της Αμαλιάδας δεν κατάφερε σε κανένα από τα 3 σετ της αναμέτρησης να φτάσει τους 20 πόντους.