Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2011

Έχασε το ματς αλλά πήρε έναν βαθμό

Ο Κόροιβος ηττήθηκε με 3-2 απ’ την Μεταμόρφωση, μη έχοντας στη διάθεση του τον Αριστόπουλο, ενώ χρέη διαγώνιου εκτέλεσε ο κεντρικός... Λυκούρεσης
Οι ανακατατάξεις στις ομάδες δεν φέρνουν τα θετικά αποτελέσματα κι αυτό φάνηκε στον Κόροιβο σήμερα καθώς χρέη διαγώνιου εκτέλεσε ο Διονύσης Λυκούρεσης, ο οποίος αγωνίζεται ως κεντρικός, αλλά αφού έλειπε ο Αριστόπουλος, αναγκαστικά ο διεθνής παίκτης του Κοροίβου αγωνίστηκε για 1η φορά σε μια θέση που δεν του ανήκει. Παρά όμως τα πολλά προβλήματα που έχει ο Κόροιβος το καλό της υπόθεσης είναι ότι κατάφερε παρά την ήττα του και πήρε έναν βαθμό απ’ την Μεταμόρφωση μέσα στην Αμαλιάδα. Ο Κόροιβος ήταν πολύ καλός στο 2ο και 3ο σετ του αγώνα, στα οποία επικράτησε των φιλοξενούμενων με το ίδιο σκορ 25-21! Η Μεταμόρφωση ισοφάρισε με το ίδιο σκορ τα σετ σε 2-2 και στο τάι μπρέικ οι Αθηναίοι ήταν πιο καλοί και πιο αποτελεσματικοί, κατακτώντας το ροζ φύλλο της αναμέτρησης.

Τα σετ ήταν:18-25, 25-21, 25-21, 21-25, 7-15